بیژن حیدری کیست؟بیوگرافیبیوگرافی داور دربی 91بیوگرافی ورزشکاران ایرانی

بیوگرافی بیژن حیدری داور فوتبال و همسرش + زندگی شخصی

بیوگرافی بیژن حیدری داور فوتبال و همسرش + زندگی شخصی

در این مقاله از پیکوپرای عکس و بیوگرافی بیژن حیدری داور فوتبال و همسرش و زندگی شخصی این داور ایرانی را در ادامه بخوانید.

بیوگرافی بیژن حیدری

بیژن حیدری ۳۰ تیر ۱۳۵۹ در شهرستان اسدآباد همدان متولد شد، داور ایرانی فوتبال است.

تا کلاس سوم راهنمایی در اسدآباد مشغول تحصیل بود و پس از آن مجبور شد برای ادامه تحصیل راهی همدان شد، سال ۷۸ در رشته پزشکی دانشگاه بوعلی همدان قبول شد و در بیمارستان بعث همدان به عنوان پزشک اورژانس مشغول به فعالیت بود، وی سال ۸۹رای ادامه تحصیل در رشته تخصصی ارتوپدی در دانشگاه علوم پزشکی ایران قبول شد. بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه در سال ۹۳ به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان فعالیتم را آغاز کردم.

 

ازدواج

با اینکه خبری در مورد ازدواجش تا کنون منتشر نشده اما به احتمال زیاد وی متاهل میباشد.

بیوگرافی بیژن حیدری داور فوتبال و همسرش + زندگی شخصی

 

علاقه به بسکتبال

وی قبل از اینکه فوبتال را شروع کند به بسکتبال علاقه زیادی داشت و با توجه به قد بلندش این را ثابت می کند، او در کلاس پنجم ابتدایی در اسدآباد همدان تا راهنمایی هم ادامه داد، و در این رشته فعالیت کرد.

 

گفتنی است دو، سه مقام قهرمانی و البته دو بار کاپ اخلاق را هم برای تیم دانشگاه بوعلی همدان کسب کرد به گفته خودش علاقه من به بسکتبال اصلا با علاقه ام به فوتبال و البته داوری اصلا قابل قیاس نبود.

 

الگوی داوری

در بین تمامی داوران دنیا علاقه زیادی به مارکوس مرک داور آلمانی دارد، چرا که معتقد بود از نظر عملکرد و رفتار و شخصیت اجتماعی خیلی به مارکوس مرک نزدیک است. اما بعد از آن دیگر هیچ داوری را به عنوان یک الگوی کامل نمی‌دانست و اتفاقا هر داوری را در یک آیتم خاص مورد تحلیل قرار می‌داد. یک داور در شجاعت، یک داور در دوندگی، یک داور در نوع خطا‌ها و …!

بیوگرافی بیژن حیدری داور فوتبال و همسرش + زندگی شخصی

 

از زندگی همدان تا سختی داوری

بیژن حیدری در همدان ساکن است، از زندگی در همدان کاملا راضی هستم و این رضایت من در حالی شکل گرفته است که به دلیل سفرهایم اگر در تهران باشم از خیلی مشکلات راحت می‌شوم. من اینجا راحت هستم و ارتباطات خوبی دارم و با آرامش و آسایشی که وجود دارد دلم نمی‌خواهد همدان را ترک کنم.

 

در داوری سختی زیادی کشیده ام، یک نمونه خیلی کوچک آن اینکه اگر بخواهم برای قضاوت به سیرجان یا مسجدسلیمان یا خیلی جا‌های دیگر که پرواز مستقیم ندارد بروم در ابتدا باید به صورت زمینی از همدان راهی تهران شوم و از آنجا با هواپیما به شهر مورد نظر برسم.

سخت‌ترین روز زندگی ورزشی

یکی از سخت ترین روزهای ورزشی وی می توان به دربی نفت مسجدسلیمان و سپیدرود رشت اشاره کرد که از آخرین بازی‌های لیگ هفدهم بر می‌گردد. آن دیدار در مسجدسلیمان برگزار می‌شد و هر دو تیم هم از نامزد‌های سقوط بودند. فشار هواداران مسجدسلیمانی برای نتیجه گیری این تیم بسیار زیاد بود و از طرفی سپیدرودی‌ها هم نمی‌خواستند بیفتند.

 

بیژن حیدری با لباس رسمی

بیوگرافی بیژن حیدری داور فوتبال و همسرش + زندگی شخصی

 

اشتباه گرفتن پیام و بیژن حیدری

پیام نیز یکی از داوران ایرانی است که با آقای بیژن حیدری برادر است وی می گوید در بیشتر بازی ها چهره منو با برادر پیام اشتباه می گیرند، بار‌ها شده که می‌خواهم دیداری را سوت بزنم پیام به من زنگ می‌زند و می‌گوید بیژن! تو را به خدا اشتباه نکن حوصله ندارم نصفه شب تا صبح به من زنگ بزنند و به بازی اعتراض کنند!

 

گفتنی است پیام حیدری زودتر از بیژن کار داوری را آغاز کرد. اگر پیام به دلیل گرفتن مدرک درجه سه داوری از نظر سن و سال دچار مشکل نمی‌شد خیلی زودتر از این‌ها می‌توانست درجات ملی و بین المللی خود را به دست بیاورد

 

آرزوی حضور در جام جهانی

* من آدم جاه طلبی هستم و به همین دلیل سعی می‌کنم هیچوقت از کاری که آغاز می‌کنم پا پس نکشم. اگر روزی ببینم که درجا می‌زنم خودم بدون اینکه کسی بخواهد به من خسته نباشید بگوید کنار می‌روم. مهمترین آرزویم در داوری این است که در مسابقاتی جهانی شرکت کنم، مسابقاتی که برایم فرقی نمی‌کند در چه رده‌ای باشد.

 

بیژن و پیام حیدری

بیوگرافی بیژن حیدری داور فوتبال و همسرش + زندگی شخصی

 

اظهار نظر در مورد داوری

من هر کاری را شروع می‌کنم باید تا آخر بروم در غیر اینصورت فکر می‌کنم شکست خورده ام و به همین دلیل هم هیچوقت داوری را کنار نمی‌گذارم. این تصمیم از سوی من و خیلی از داوران مانند من در حالی گرفته می‌شود که از نظر زمانی خانواده هایمان بسیار تحت فشار هستند. اغلب تعطیلات را به دلیل حضور در بازی‌های مختلف در کنار خانواده هایمان نیستیم و همین باعث می‌شود تا از نظر زمانی خانواده هایمان بسیار اذیت شوند.

 

شهرآورد تهران

بیژن حیدری تا کنون در تیم داوری ۳ دربی تهران حضور داشته است. در دربی ۸۳ روز ۲۶ شهریور سال ۱۳۹۵ داور چهارم بازی بود که نتیجه بازی تساوی بود قضاوت کرد.

 

دربی ۸۵ در روز ۴ آبان سال ۱۳۹۶ داور وسط بود و پرسپولیس با برد و تک گل علی علیپور در دقیقه ۲۲ از روی نقطه پنالتی پیروز میدان شد.

 

دربی ۹۱: بیژن حیدری، داور با تجربه فوتبال کشورمان به عنوان داور دیدار استقلال و پرسپولیس انتخاب شد.

 

این مسابقه راس ساعت ۱۵:۳۰ روز (پنج‌شنبه) در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

بیوگرافی بیژن حیدری داور فوتبال و همسرش + زندگی شخصی


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن