بیوگرافی بازیگران هالیوودی

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

بیوگرافی کامل تام هـاردی

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy

تام هاردی بازیگر توانمند سینمای هالیوود، جزء آن دسته از بازیگرانی است که در سالهای اخیر، در فیلم های نسبتا زیاد و موفقی ایفای نقش نموده است.

این بازیگر به خاطر چهره ی بسیار جذاب و به اصلاح امروزی ها خفنی که دارد محبوبیت زیادی را دارا می باشد. امروز قصد داریم با بیوگرافی کامل تام هاردی در خدمت شما عزیزان باشیم

امروزه بسیاری از جوانان در سراسر دنیا چهره ی این بازیگر سرشناس را می پسندند و علاقه ی زیادی به آن دارند. ولی تام هاردی کسی نبوده که به خاطر چهره جذابش به موفقیت برسد.

بلکه استعداد درخشان و بی نظیرش در عالم بازیگری، امروزه او را بربالای قله های موفقیت در عرصه فیلم و سینما قرار داده است. در این مقاله سعی داریم با این بازیگر جذاب و موفق بیشتر آشنا شویم.

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

تام هاردی در دوران نوجوانی

 

بیوگرافی تام هاردی

تام هـاردی (Tom Hardy) با نام اصلی ادوارد تومـاس هـاردی، بـازیگر، تهیه کننده، فیـلمنامه نویس و مدل سابق انگلیسی می باشد که در تاریخ ۱۵ سپتامبر سـال ۱۹۷۷ در همراسمیت لندن به دنیا آمد. او تنها فرزند خانواده می باشد و مـادرش، انی برت (هنرمند و نقاش) و پدرش، چیپس هـاردی (نویسنده کمدی و رمـان نویس) اسـت.

تام هادری دارای اصالتی ایرلندی و انگلیسی می باشـد. او را می توان یکی از برجسته ترین و شناخته‌شـده‌ترین بـازیگران کنونی دنیا برشمرد. این بازیگر توانمند با نقش های فوق‌العاده گیرایی که از خود به نمایش گذاشته توانسـته به خوبی استعداد خود را در زمینه هنر بازیگری به اثبات برساند.

تام هـاردی و اعتیاد بـه مواد و الکل

تام هادی تا سن ۲۰ سـالگی درگیر اعتیاد بـه مواد مخدر و الکل بود ولی در نهایت بعد از ۳ سـال تلاش و کوشش بسیار توانست آن را ترک کند و از سـال ۲۰۰۳ دیگر هرگز به سمت مواد نرفت. او حالا از سـال ۲۰۱۰ سفیر Princes Trust یکی از شاخص ترین موسسات خیریه بریتانیا در زمینه بازسازی کسب و کار و مشاور و راهنمـایی می باشـد.

 

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

زندگی شخصی تام هاردی

 

شروع فعالیت

تام هـاردی در سـال ۱۹۹۸ به عضویت مرکز سنتر درام لندن درآمد و در آن مشغول به فعالیت شد و بـه شاگردی «آنتونی هاپکینز» درآمد و فعالیت در بـازیگری را نیز در همین آموزشگاه بـه سبک و روش متد اکتینگ یاد گرفت. وی اولین موفقیت رسمی خود را هنگامی تجربـه نمود کـه در یک مسابقه ی تلویزیونی بـه عنوان برترین مدل حاضر برگزیده شـد. هاردی سـال بعد موفق شـد در سریال «جوخه برادران» ساخته ی «اسـتیون اسپیلبرگ» نقـشی را عهده دار شد و برای نخستین بار در برابر دوربـین حاضر گردید. وی تحصیلات خود را بـه دلیل حضور در این سریال به طور نیمه کاره رها نمود.

تام هـاردی در سـال ۲۰۰۱ بعد از اولین حضورش در فیـلم سینمـایی «سقوط شاهین سیاه» ساخته «ریدلی اسکات» در دیگر فیـلم های گوناگون بـه ایفای نقـش پرداخت کـه از آن دسـته می توان بـه فیـلم «پیشتازان فضا» و «نمسیس» اشاره نمود. او پس از مدتی در فیـلم «کیک لایه ای» بـازی کرد. امـا در سـال ۲۰۰۳ بـه دلیل نقـش آفرینی در نمـایـش «در عربسـتان همگی شاه خواهیم شـد» مورد توجه بسیاری قرار گرفت.

 

حضور در اولین فیلم به عنوان نقش اول

تام هـاردی در فیـلم «برانسون» بـه عنوان نقـش اصلی ایفای نقـش نمود و توانسـت با بـازی خیره کننده ی خود مورد توجه مردم و رسانه ها قرار گرفت. بعد از آن هاردی به ایفای نقـش در سریال های تلویزیونی مشغول گردید و در سریال تلویزیونی «بلندی های بادگیر» حضور پیدا کرد. او در همین سریال با «شارلوت رایلی» همکاری نمود.

تام هـاردی در ابتدای سـال ۲۰۱۰ در یک نمـایـش بـه نام «مسیر سرخ دراز» کـه کارگردانی آن را «فیلیپ سیمور» بر عهده داشت، بـازی کرد. او در پایان همین سـال بـه یک پروژه ی بزرگ علمی تخیلی بـه نام «تلقین» بـه کارگردانی «کریسـتوفر نولان» ملحق شـد و در این فیـلم نقـش «ایمس» را بر عهده گرفت.

 

معرفی تعدادی از فیـلم های موفق تام هـاردی

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

بهترین فیلم های تام هاردی

 

تام هاردی و حضور در دانکرک Dunkirk (محصول سـال ۲۰۱۷)

فیـلمی تاریخی با موضوع جنگ ساخته کریسـتوفر نولان اسـت. تام هـاردی برای بار دیگر در مقابل دوربـین کریسـتوفر نولان قرار می‌گیرد و حمـاسه دانکرک را روایت می‌کند. این فیـلم روایتی اسـت از تخلیه متفقین از ساحل دانکرک فرانسه در اوایل جنگ جهانی اول کـه نولان آن را با پیچیدگی‌های خاص خود بـه نمـایـش می‌گذارد.

نولان این واقعه تاریخی را از سه جبـهه مختلف دریا، موج‌شکن و آسمـان نقل می‌کند. تام هـاردی بـه عنوان یکی از خلبان‌های جنگنده اسپیت فایر نیروی سلطنتی انگلسـتان در بخش‌های مربوط بـه جبـهه آسمـان این فیـلم نقـش ایفا می‌کند. در فیـلم های نولان قصه و داسـتان فیـلم روی یک بـازیگر نمی‌چرخد و هر فرد بخشی از یک داسـتان کلی را روایت می‌کند.

امـا بـازی در مقابل دوربـین نولان چیزی نیسـت کـه هر بـازیگری بتواند بـه آن نه بگوید و تام هـاردی برای بار چندم توسط نولان برای بـازی در فیـلم‌های وی انتخاب می‌شود.تام هـاردی نیز بـه عنوان یکی از بـازیگرهای توانمند معتقد اسـت بـازی در مقابل دوربـین کریسـتوفر نولان تجربـه‌ و چالشی اسـت کـه می‌تواند یک بـازیگر معمولی را بـه یک بـازیگر خارق‌العاده تبدیل کند. همین امر نیز باعث شـد تا پس از تجربـه اینسپشن بار دیگر تام هـاردی حمـاسه دانکرک را بـه روایت نولان بـه نمـایـش بگذارد.

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

تام هاردی در نقش فیتز جرارد

 

از گور برگشته The Revenant (محصول سـال ۲۰۱۵)

تام هـاردی و لئوناردو دیکاپریو در کنار هم تیمی کامل هسـتند تا یک فیـلم منحصر بـه فرد ساخته شود. این اتفاق در از گور برگشته ساخته الخاندرو گونسـالس اینیاریتو دوباره تکرار شـده اسـت. فیـلمبرداری از گور برگشته نه مـاه طول کشید تا این فیـلم مهیج، حمـاسی و وسـترن بـه مرحله ادیت فیـلم برسد.

تمـام تلاش اینیاریتو این بود کـه فیـلم با کم‌ترین میزان از جلوه‌های ویژه فیـلمبرداری شود و این اتفاق با جابجایی در سه لوکیشن مختلف و تحمل شرایط بد آب و هوای افتاد. در این فیـلم لئونارد ودیکاپریو نقـش یک شکارچی بـه نام گلیس را بـازی می‌کند کـه سرپرسـتی یک تیم شکار را بـه عهده دارد. بـه این گروه شکارچی حمله می‌شود و گلیس تمـام گروه را نجات می‌دهد.

امـا تام هـاردی در نقـش یک شکارچی با اختلالات روانی معتقد اسـت برای نجات گروه گلیس باید کشته شود. از گور برگشته فیـلمی تحسین شـده اسـت و جزو ۱۰ فیـلم برتر تام هـاردی محسوب می‌شود. می‌توان گفت از گور برگشته بدون حضور تام هـاردی و شخصیتی کـه برای مخاطب ترسیم کرده اسـت، قابل دیدن نبود.

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

تام هاردی در نقش مکس

 

مکس دیوانه (Mad Max (Fury Road (محصول سـال ۲۰۱۵)

مد مکس جزو بـهترین فیـلم های تام هـاردی و می‌توان گفت از برترین فیـلم های تاریخ سینمـا اسـت. فیـلمی پسامدرن کـه روایتی متفاوت از دنیا و آخر‌الزمـان دارد. می‌توان گفت نقـش مکس دیوانه برای تام هـاردی نقـش کوچکی بود و همه توانایی‌های این بـازیگر موفق در این فیـلم نمـایان نشـد. امـا با توجه بـه موضوع فیـلم و نقـشی کـه برای تام هـاردی در نظر گرفته شـده بود، یکی از بـهترین فیـلم های تاریخ با حضور تام هـاردی ساخته شـد.

علاوه بر جذابیت موضوع فیـلم مد مکس این فیـلم یکی از برترین فیـلم های اکشنی اسـت کـه تام هـاردی در آن بـازی کرده اسـت. سری فیـلم‌های مد مکس در حدود سی سـال پیش توسط جورج میلر ساخته شـد و در اولین نسخه مل گیبسون را بـه عرصه سینمـا معرفی کرد. جورج میلر پس از سـال‌ها با نسخه جدیدی از مد مکس بـه سینمـا برگشت و نقـش‌های کلیدی و مهم را بـه بـازیگرانی نظیر تام هـاردی و شارلیز ترون سپرد.

تام هـاردی در نسخه جدید جایگزینی برای مل گیبسون بود و بـازی درخشان او هیچ خلائی برای غیبت مل گیبسون باقی نگذاشت. تام هـاردی در نقـش مکس فردی را بـه نمـایـش می‌گذارد کـه خانواده و زندگیش را از دسـت داده و در پی انتقام گرفتن اسـت. بـازی باورپذیر و خیره‌کننده این بـازیگر مد مکس را بـه یکی از بـهترین فیـلم های تام هـاردی تبدیل کرده اسـت.

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

تام هاردی در نقش ایوان لاک

 

لاک Locke (محصول سـال ۲۰۱۳)

تام هـاردی با بـازی در لاک شخصیت دیگری از خود بـه نمـایـش گذاشت کـه تا آن زمـان و حتی در فیـلم‌های بعدی تام هـاردی کمتر دیده شـده اسـت. فیـلم لاک روایتی ۸۵ دقیقه‌ای از فردی اسـت کـه بـه دنبال مسئولیتی عازم سفری جاده‌ای اسـت. داسـتان فیـلم در یک خودرو روایت می‌شود و بـازی خارق‌العاده تام هـاردی باعث شـده اسـت کـه این فیـلم امتیاز بالایی در باکس آفیس کسب کند.

لاک یکی از بـهترین فیـلم های تام هـاردی اسـت و جلوه دیگری از بـازی توانمند او را بـه نمـایـش می‌گذارد. ایوان لاک (تام هـاردی) در پی یک مـاجرا مجبور بـه سفری با مـاشین شخصی خود می‌شود. داسـتان فیـلم حول محور مردی می‌چرخد کـه با تمـاس‌های تلفنی سعی دارد آرامش را بـه زندگی خود برگرداند. شخصیتی کـه کمتر از تام هـاردی دیده شـده اسـت. زیرا شهرت تام هـاردی بـه بـازی در فیـلم های درام و اکشن برمی‌گردد. همین شخصیت با بـازی در لاک توانسـته اسـت انرژی متفاوتی را بـه این داسـتان آرام و کوتاه بدهد.

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

تام هاردی در نقش بن

 

بتمن، شوالیه تاریکی برمی‌خیزد Batman Dark Knight Rises (محصول سـال ۲۰۱۲)

بتمن از جمله فیـلم های ابرقهرمـانی اسـت کـه مخاطبان خاص خود را دارد. کریسـتوفر نولان کـه تخصص خاصی در ساخت فیـلم های هیجانی و تخیلی دارد، در آخرین قسمت بتمن از تام هـاردی بـه عنوان شخصیت منفی رونمـایی می‌کند. شخصیتی کـه در بعضی از مقاطع فیـلم نمی‌توان با او هم‌درد نبود.

تام هـاردی در نقـش بین تصویری از فردی بـه نمـایـش می‌گذارد کـه قدرت تکلم محدودی دارد؛ امـا همین فرد بدون بیان کلامی واضح می‌تواند دنیایی را سرنگون کند. کریسـتین بیل نقـش روبـه‌روی تام هـاردی در بتمن شخصیتی مثبت و آرام را ایفا می‌کند و در صحنه‌هایی کـه این دو بـازیگر روبـه‌روی هم قرار می‌گیرند بیش از قبل می‌توان بـه توانایی شخصیت‌سازی تام هـاردی پی برد.

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

تام هاردی در نقش ایمس

 

تلقین Inception (محصول سـال ۲۰۱۰)

کریسـتوفر نولان یکی از بزرگ‌ترین کارگردان‌های سینمـا اسـت. بـازی در فیـلم های نولان تجربـه‌ای متفاوت از بـازیگری اسـت و تام هـاردی این تجربـه را با بـازی در اینسپشن دارد. تام هـاردی در نقـش ایمز در فیـلم تلقین حضور داشت و بـازی متفاوت او در این فیـلم تخیلی زمینه‌سازی برای بـازی‌های بـهتر شـد. نولان پس از دیدن بـازی هـاردی در فیـلم راکنرولا ( RocknRolla ) تصمیم گرفت تا تام هـاردی را برای نقـش ایمز انتخاب کند و نتیجه این انتخاب بـازی درخشان هـاردی در فیـلم تحسین‌شـده تلقین اسـت.

اینسپشن نمونه‌ای بارز از فیـلم های تخیلی و فانتزی اسـت؛ امـا در این فیـلم تمـام تلاش نولان بر این بوده اسـت کـه بیشتر صحنه‌ها بـه صورت رئال گرفته شود. تلقین روایتی اسـت از تیمی متخصص اسـت کـه توانسـته‌اند بـه ذهن و ضمیر ناخودآگاه افراد راه پیدا کنند. این گروه کـه توسط لئوناردو دیکاپریو سرپرسـتی می‌شوند بـه فردی مـانند ایمز (تام هـاردی) نیاز دارند تا هویت افراد را بدزدد و جعل کند. تام هـاردی بـه گونه‌ای بـازی می‌کند انگار این نقـش را بر اساس خصوصیات فردی او نوشته باشند.

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

زندگی شخصی تام هاردی

 

زندگی خصوصی تام هاردی

تام پس از آشنایی با «سارا وارد» کـه بـه عنوان تهیه کننده در فیـلم های مختلف حضور داشت، در تاریخ دوم ژانویه سـال ۱۹۹۹ میلادی ازدواج کرد، امـا این پیوند دوام زیادی نداشت و آن دو سرانجام در سـال ۲۰۰۴ پس از ۵ سـال زندگی مشترک از یکدیگر جدا شـدند.

وی یک سـال پس از جدا شـدن از همسر اولش، با «ریچل اسپید» کـه بـه عنوان کارگردان در این حرفه مشغول اسـت، رابطه ای جدی آغاز کرد و پس از سپری شـدن سه سـال یعنی در سـال ۲۰۰۸ آن ها صاحب یک پسر شـدند و نام او را «لوئیس تومـاس» گذاشتند. امـا رابطه ی تام با ریچل نیز دوام چندانی پیدا نکرد و سرانجام در سـال ۲۰۰۹ میلادی، پس از گذشت چهار سـال از هم جدا شـدند.

وی در این سـال با یکی از همکاران خود بـه نام «شارلوت رایلی» وارد یک رابطه ی جدید شـد. این ارتباط بـه صورت جدی ادامه پیدا کرد و آن ها سرانجام در سـال ۲۰۱۴ میلادی با یکدیگر ازدواج کردند. حاصل این ازدواج نیز یک فرزند پسر می باشـد.

تام هـاردی در سـال ۲۰۱۵ بـه عنوان یکی از پنجاه مرد شیک پوش در بریتانیا از سوی مجله GQ انتخاب شـد. این بـازیگر توانمند، «گری الدمن» را بـه عنوان الگوی خود معرفی کرده اسـت.

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

ثروت تام هـاردی

با نگاهی بـه فیـلم‌های ادوارد تومـاس هـاردی می‌توان حدس زد کـه قطعا این بـازیگر از نظر مـالی وضعیت خوبی دارد. ثروت هـاردی حدود ۳۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود کـه بیشتر این مقدار را از بـازی در فیـلم‌های مختلف بـه دسـت آورده اسـت. با توجه بـه اینکـه در اوج دوران کاری خود اسـت، قطعا این مقدار در آینده افزایش خوبی خواهد داشت.

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

زندگینامه تام هاردی

 

نکاتی جالب درباره تام هـاردی

او برنده یک مسابقه مدلینگ در تلویزیون شـده اسـت.

اولین نقـش او در مینی سریال Band of Brothers بود.

او در مرکز درام لندن بـه همراه مـایکل فسـتبندر (MICHAEL FASSBENDER) تحصیل می‌کرد.

او در TINKER TAILOR SOLDIER SPY جایگزین مـایکل فسـتبندر شـد.

الگوی او گری اولدمن (Gary Oldman) اسـت.

او در سنین نوجوانی و جوانی با اعتیاد مواد و الکل دسـت و پنجه نرم می‌کرد.

هـاردی با خوردن شکلات و پیتزا ۱۸ کیلوگرم بـه وزن خود برای ایفای نقـش در Bronson اضافه کرد.

او دلیل اسـتعداد بـازیگری خود را بـه دروغگوی خوب بودن خودش ربط می‌دهد.

گریه کردن برای او در نقـش‌هایش سخت اسـت.

او ترجیح می‌دهد نقـش‌های منفی بـازی کند چون بـه نظرش قهرمـان‌ها خسـته کننده هسـتند.

هیو جکمن معتقد اسـت هـاردی می‌تواند نقـش ولورین را بـه خوبی بـه جایش ایفا کند.

او بـه بـازی نقـش جیمز باند در صورتی کـه کریسـتوفر نولان آن را کارگردانی کند علاقه دارد.

هـاردی خالکوبی‌های زیادی دارد.

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

جوایز و افتخارات تام هـاردی

تام هـاردی، این هنرپیشه موفق شـده اسـت در مدت زمـانی کـه در این حرفه مشغول بوده اسـت، کاندید دریافت جوایز مختلفی شود و همچنین توانسـته برخی از این جوایز را بـه دسـت آورد کـه در ادامه بـه برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

کسب جایزه بـهترین بـازیگر نقـش اول مرد بـه دلیل ایفای نقـش در فیـلم سینمـایی برانسون، در جشنواره فیـلم مسـتقل بریتانیا در سـال ۲۰۰۹ میلادی

کسب جایزه اسکریم تحت عنوان بـهترین برک آوت مرد در سـال ۲۰۱۰ میلادی، بـه دلیل ایفای نقـش در فیـلم تلقین

برنده جایزه بـهترین سـتاره نو ظهور، بـه خاطر بـازی در نقـش ایمس در فیـلم سینمـایی تلقین در سـال ۲۰۱۱ میلادی

کسب جایزه بـهترین بـازیگر مرد از سوی انجمن منتقدان فیـلم لس آنجلس در ایالات متحده آمریکا بـه دلیل ایفای نقـش در فیـلم سینمـایی لاک در سـال ۲۰۱۴ میلادی

کسب عنوان بـهترین بـازیگر مرد بریتانیایی در انجمن منتقدان فیـلم لندن بـه دلیل هنرنمـایی در فیـلم مکس دیوانه: جاده خشم، در سـال ۲۰۱۶ میلادی

 

اینستاگرام تام هاردی

تام هاردی جزء بازیگرانی است که در فضای مجازی نیز فعال است. این بازیگر محبوب و موفق گاها عکس هایی را در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر می کند. او در حال حاضر درای ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار فالوور در اینستاگرام می باشد. برای ورود به صفحه شخصی تام هاردی در اینستاگرام روی متن زیر کلیک کنید.

صفحه شخصی تام هاردی

 

عکس های بیشتر از تام هاردی

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

زندگی خصوصی تام هاردی

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

بیوگرافی کامل تام هاردی Tom Hardy

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

جدیدترین عکس های عکس تام هاردی

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

تام هاردی

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

بیوگرافی تام هاردی بازیگر نقش آلفی سولومونز

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

Tom Hardy

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

بیوگرافی کامل تام هاردی

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر

بیوگرافی تام هاردی بازیگر نقش آلفی در پیکی بلایندرز

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر
بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy

قد تام هاردی ۱ متر و ۷۵ سانتی متر می باشد

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر
بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy

بیوگرافی تام هاردی

بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy + جدیدترین تصاویر
بیوگرافی تام هاردی Tom Hardy

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن