عمومی

بی‌مهری بانک‌ها و موسسات مالی به تسهیلات قرض‌الحسنه کمر تولیدکنندگان را شکسته است

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس یازدهم معتقد است که بانک‌ها و موسسات مالی نسبت به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه رغبت چندانی ندارند و همین مسئله کمر تولیدکنندگان را شکسته است.

سید احمد رسولی‌نژاد، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، درباره علت بی‌رغبتی بانک و موسسات مالی به اعطای تسهیلات قرض الحسنه و کم‌رنگ این نوع تسهیلات در معادلات بانکی اظهار کرد: بلافاصله بعد از اینکه در انتخابات پیروز شدم و قبل از آغاز مجلس یازدهم، از برخی کارخانجات صنعتی و معدنی بازدیدی داشتم و با چشمان خودم مشاهده کردم که کمر این مجموعه‌ها به خاطر پرداخت بهره‌های سنگین بانکی خم شده است.

وی افزود: بهره‌های بانکی و سودهای ۱۸ درصد باعث شده تا بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی متوقف شود، افراد بدهکار شدند و بسیاری از کارگران بیکار شده‌اند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: هرچند آیت‌الله رئیسی به ماجرای دریافت بهره‌های سنگین بانکی ورود کرده، اما تا زمانی که بانک‌ها و موسسات مالی به سمت تخصیص وام‌های قرض الحسنه یا تخصیص وام‌های با بهره کم حرکت نکنند، وضعیت صنعت و اقتصادی بهبود جدی نخواهد پیدا کرد.

رسولی‌نژاد ادامه داد:  بسیاری از مشاغل به خاطر دریافت وام بانکی با بهره‌های بسیار زیاد، تمام هست و نیست خود را از دست داده‌اند.

وی با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی مجلس باید به این بخش ورود جدی داشته باشد، خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم باید سیستم بانکی را ملزم به پرداخت وام‌های قرض الحسنه یا وام‌های کم‌بهره کند تا از این طریق کارآفرینان انگیزه تولید و ایجاد اشتغال داشته باشند.

این نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس یازدهم گفت: مجلس یازدهم از بانک مرکزی می‌خواهد برای سروسامان دادن به وضعیت بانک‌ها و موسسات مالی که اعطای تسهیلات قرض الحسنه را مورد بی‌مهری قرار داده‌اند ورود کند.

رسولی‌نژآد یادآور شد: متأسفانه بسیاری از دستورالعمل‌ها و بخش‌نامه‌های بانک مرکزی توسط بانک‌ها و موسسات مالی اجرایی نمی‌شود و این بخش‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها در حد شعار و حرف باقی مانده است نه بیشتر.

 

 

منبع:شمانیوز

 

 برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن