فرهنگ و هنر

ماجرای جالب عاشق شدن کارگردان «گشت ارشاد» –


ماجرای جالب عاشق شدن کارگردان «گشت ارشاد» -

باشگاه خبرنگاران: شب گذشته مهران مدیری میزبان سعید سهیلی کارگردان سینما بود.

در بخشی از گفتگو سهیلی در پاسخ به مدیری درباره گرفتن اولین سیمرغ برای اولین فیلمش گفت: بله درسته، اما سیمرغ را ندارم چرا که از من دزدیدند!

سهیلی درباره ساخت آثار خود گفت: فیلم‌هایی درباره جنگ ساختم البته سه گانه‌ای داشتم که دو تا از آن‌ها فیلم «مردی شبیه باران» و فیلم «مردی از جنس بلور» را ساختم و یکی از فیلم نامه‌ها را هنوز دارم که شاید روزی آن را بسازم.

وی افزود:البته در فیلم‌های کمدی و اجتماعی که ساختم، رگه‌هایی از آدم‌های جنگ در آن‌ها وجود دارد.

سهیلی در پاسخ به سوال مدیری درباره آتش زدن کارت خانه سینما گفت: در یکی از برنامه‌ها در اعتراض به برخی از مسائل، کارت خانه سینما و کانون کارگردانان را آتش زدم.

وی افزود: اشتباه من این بود که در لحظه تصمیم گرفتم و عصبی شدم و کارت را آتش زدم. البته هنوز هم همراه خودم دارم، چهار سال پیش این اتفاق افتاد و من همچنان تعلیق هستم. من را از خانه سینما اخراج کردند و من هنوز برنگشته ام. گوش شنوایی وجود نداشت، اما با آتش زدن کارت باعث شد برخی از حرف‌ها شنیده شود.

کارگردان گشت ارشاد درباره بازیگر شدن فرزندان خود گفت:عکس‌های بسیاری دارم که در زمان کارگردانی ساعد و سینا کنار من هستند آن‌ها با فضای سینما، بازیگران، نور، صدا، حرکت، لوکیشن بزرگ شدند. نفس کشیدند، اینقدر که در پشت صحنه بودند در مدرسه و فوتبال و خونه نبودند. این تاثیر گذار بود و به این حوزه علاقه‌مند شدند.

سهیلی در پاسخ به سوال همیشگی مدیری درباره ازدواج توضیح داد: ۲۶ ساله بودم، کتابخانه می‌رفتم و کتاب می‌خواندم یکی از مسئولان کتابخانه که برای ناهار می‌رفت، من جای او می‌نشستم؛ یک روز اتفاقی فایل‌ها را نگاه کردم و کارت عضویت کتابخانه را دیدم. آنجا یک عکس و یک کارتی را دیدم که از عکس و اسم خوش آمد و باقی ماجرا… (خنده)

سهیلی ادامه داد: همسرم سه لیسانس دارد، فیلم نامه می‌نویسد، البته بسیار کتاب می‌خواند فیلم می‌بیند و اهل تحقیق است.

سهیلی درباره جامعه امروز گفت: جامعه امروز ما سر هر فرصت و بهانه‌ای مردم دو دسته می‌شوند، اما به نظر من باید با هر عقیده و سلیقه‌ای کنار هم باشیم. هیچ کسی را از دایره دوستی خود حذف و ترک نکنیم چرا که مشترکات بسیاری با هم داریم.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن