زندگی بهتر

۵ شغل بدون نیاز به سرمایه اولیه که می توانید شروع کنید

۵ شغل بدون نیاز به سرمایه اولیه که می توانید شروع کنید

سلام تمشکی های عزیز. امروز با ۵ شغل جذاب که نیاز یه سرمایه اولیه ندارد آشنا می شوید.

بهترین شغل هایی که می توانید بدون سرمایه وارد آن شوید شغل هایی هستند که به مهارت شما بستگی دارند. اگر شما مهارت بالایی در برخی فعالیت ها دارید قطعا می توانید بدون سرمایه و هزینه وارد شده و کسب درآمد کنید.

جوانانی که به دنبال شغل هستند ولی سرمایه ای ندارند می توانند با خواندن این مقاله برای خود شغلی در خور دست و پا کنند.

 

بهترین شغل هایی که در ۲۰۲۰ می توانید شروع کنید:

5 شغل بدون نیاز به سرمایه اولیه که می توانید شروع کنید

شماره یک: تایپیست ( مهارت تایپ کردن )

تایپ کردن یک شغل ساده و خوب برای کسانی ست که علاقه به نوشتن با کامپیوتر دارند. امروزه به دلیل فعالیت فراوان در عرصه سیستم های کامپیوتری نیاز عموم به نامه نگاری و تایپ مقالات و مطالب احساس می شود. در چنین شرایطی یک تایپیست می تواند با مهارت خود به کسب درآمد بپردازد. تایپیست کسی ست که مهارت تایپ کردن مطلوبی در نوشتن نامه، مقاله، مطالب و … دارد. همچنین امروزه از تایپیست ها در زمینه تولید محتوای کمک می گیرند.

5 شغل بدون نیاز به سرمایه اولیه که می توانید شروع کنید

شماره دو : تولید کننده محتوا ( بصری، صوتی و متنی )

تولید کننده محتوا در واقع کسی ست که فایل هایی بصورت بصری ، صوتی و متنی تولید می کند. انتشار آثار تولید کننده محتوا در وبسایت ها، شبکه های اجتماعی، تلویزیون های تبلیغاتی و … قابل استفاده است. همچنین برای توضیح محصول یا ارائه خدمتی از محتواهای مربوط استفاده می شود. این شغل هم مانند تایپیست نیاز به مهارت های خاص خود دارد و در حال حاضر رو به رشد می باشد. در ابتدا تولید محتوا برای سایت ها می باشد. اما امروزه با همه گیر شدن انواع شبکه های اجتماعی، تولید محتوا به طور تخصصی برای این شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام صورت می گیرد و اما همچنان تولید محتوا برای سایت یکی از مهمترین رکن های هر کسب و کار اینترنتی و هر شخصی که در دنیای مجازی فعالیت می کند، می باشد.

5 شغل بدون نیاز به سرمایه اولیه که می توانید شروع کنید

شماره سه : سئوکار ( متخصص سئو)

کسی که به دنبال کسب درآمد از طریق سئو است باید با مفهوم سئو و روش های سئو آشنا باشد. این شغل بسیار پردرآمد است. اما چالش های خود را دارد. سئو کار با مفاهیم بهینه سازی سایت سر و کار دارد و باید بصورت تخصصی بتواند وبسایت ها، شبکه های اجتماعی یا هر چیزی را که نیاز به بهینه در فضای مجازی داشته باشد سئو کند.
سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو، به افراد کمک می کند تا محصولات و اطلاعات موردنظرشان را توسط موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ به راحتی بیابند. یک سئوکار یا متخصص سئو با آنالیز و مطالعه در این باره به جستجوی مواردی می گردد که محبوبیت آنها در موتورهای جستجو در حال افزایش است و با اجرای استراتژی ها و اقداماتی سعی می کند که نتایج جستجو را برای یک سایت مشخص بهبود ببخشد و این شغل سئو کار است.

5 شغل بدون نیاز به سرمایه اولیه که می توانید شروع کنید

شماره چهار : فریلنسر ( دورکار و آزادکار )

فریلنسر کسی ست که بصورت پروژه ای و با مهارت خود کاری را می پذیرد و انجام میدهد. در واقع فریلنسر کسی ست که با فراغت خاطر کار می کند.

او بواسطه مهارت خود در زمینه خاصی کارها را بصورت پروژه ای می پذیرد و پس از انجام آن پول دریافت می کند. فریلنسر کسی است که بدون محدودیت مکانی، بدون محدودیت زمانی، به صورت تمام وقت یا نیمه وقت، بر روی پروژه‌‎هایی که تخصص دارد و خودش انتخاب کرده کار می‌کند.
در نتیجه می‌تواند بین کار و زندگی شخصی خود تعادل برقرار کند، خودش مدیر خودش باشد،

اولویت‌هایش را مشخص کند و همزمان با کار کردن از زندگی لذت ببرد.

فریلنسری جز شغل های پردرآمد است اما بصورت دائمی نیست و پس از پایان یک کار باید به دنبال کار دیگری باشید.

5 شغل بدون نیاز به سرمایه اولیه که می توانید شروع کنید

شماره پنج : گرافیست

گرافیست یک شغل مهم و پردرآمد است و در بیشتر فعالیت های بالا پیش نیاز محسوب می شود. از طراحی پوستر گرفته تا موشن گرافیک و طراحی لوگو ، کارت ویزیت، طراحی کاراکتر و … که در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. طراحان گرافیک برای انجام ایده های متفاوت تر روش های جدیدتری را به کار می بردند و در نهایت اتفاقی که می افتاد سبک هایی گوناگون و وابسته به طراح بود که پیش چشمان قرار می گرفت، به گونه ای که بسیاری کارها بدون امضای طراح هم نام طراح را در خود داشت.

این مشخصه اما با ورود ابزاری نو که می توانست تمام فضای یک آتلیه طراحی را با تمام ابزارهای آن در خود جای دهد به یک باره دگرگون شد.

 

برای تمامی مهارت های بالا و کسب درآمد از طریق آنها شما نیاز به یادگیری دارید. پس قبل از شروع هر کار ابتدا آن را یاد بگیرید.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن